VERA KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ

BEYLİKDÜZÜ KÜRTAJ

İstanbul kürtaj merkezine geldiğiniz  anda hastanın  gizliliği sağlanmaktadır. Bu konuda endişe etmenize gerek yoktur. Merkezimizde yapılan hamilelik sonlandirmada bilgilerinizin gizliliği kanuni  hakkınız olup , bu işlemi yaptırdığınızda bilgileriniz kimseyle paylaşılmaz.  Bilgi gizliliği sağlıyoruz.  Kayıtlarda kürtaj işlemi olarak geçilmez.

T.C. Sağlık Bakanlığımızın hasta hakları uyarınca bunu sağlıyoruz. Gizlilik hakkınız daima vardır.  Merkezimize gönül rahatlığı ile ulasabilrisiniz.  Tabiki yasal süre icinde olan hamilelik sonlandırma yapmaktayız.  Bu konuda kanun süreyi 10 hafta yani iki buçuk ay olarak sınırlamıştır.  Hastalarımızdan bu süreyi aşmadan kuruma gelmelerini  bekliyoruz.  Aksi takdirde yapacak sey yoktur.

 Peki Kürtaj işlemi nasıl yapılır Bilgilendirelim !

Kurumumuza Kürtaj işlemi  için gelen hastalarımıza kürtaj dan  önce bazı  ilaçlar verebiliriz. bu rahim ağzının yani servinsin yumuşamasını ve biraz daha açılmasını ve genişlemesini  sağlıyor ayrıca cerrahi ve dilatasyon işlemini kolaylaştırmak amacıyla yapılıyor.  Rahîm ici veya dil altından bazı rahim yumustaci ilaçlar verilerek hasta işleme hazırlanıyor.  Bunun icin hastanın cok beklemesine gerek yoktur.

Kürtaj için  ilk önce servikse buji adı verilen  metal kanul  ile girilir ve rahimin  açılması gerekiyor biz buna dilatasyon islemi diyoruz. Bu islemi yaptıktan belli bir açıklık sağlandıktan  sonra

rahimin içine plastik kanül yerleştirilir. Bu  plastik kanülün bir ucu aspiratör e yerlestirilir ve gebelik kesesini aspirasyon vakum ile temizliyoruz . Bu işlem 5 ile 10 dakika kadar sürer.  Hasta süre zarfında uyanık olmaz. Işlemden  etkilenmez.  Huzursuz olmaz..korkmaz. Bu konuda gereken dikkati ve özeni gösteriyoruz emin olabilirsiniz.  Toplamda gelişiniz kayit ve işlem 1 saat kadar sürebilir.  Işleme gelmeden  3 saat öncesinde yemek içmek kesilmek zorundadır.  Çünkü hastaya anestezi verilir. Buna hazır gelinmesi şarttır. Eger hasta hazir degilse bir süre bekletilir .

İstanbul kürtaj vakum aspirasyon yöntemi ile gebelik tahliyesini yapıyoruz. Yıllar  evvel kürtaj  işlemi icin metal küretler kullanılıyordu bu şekilde yapılan  gebelik sonlandirmalarda komplikasyon meydana gelebiliyordu yoğun  kanama oluşabiliyordu. Gelişen teknoliji ile beraber  bu yöntem de tarihe karışmıştır.  Biz vakum aspiarasyonu  ile sonlandırma yapıyoruz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yazı 2
Tıkla Hemen Bizi Ara!