VERA KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ

GAZİOSMANPAŞA KIZLIK ZARI DİKİMİ

İlk cinsel deneyimde kanamanın olmaması, bazı kültürlerde kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul ediliyor malesef.Bu büyük bir yanılgıdır. Her kadının fizyolojik yapısı farklıdır ve kızlık zarı bazı kadınlarda esnektir iliskide, ve özellikle de vajina giriş bölgesi yeterince kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmayabilir. Bu duruma her 100 genç kızdan birinde rastlanabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarının üzerinde yer alan damarsal olusumlar az olduğundan, zar yırtılmasına rağmen bir kanama gerçekleşmeyebilir.
Bazı durumlarda ilk cinsel birleşme ilk denemede ve sonraki birkaç denemede gerçekleştirilemeyebilir. Bunun nedeni sanıldığı gibi kızlık zarının kalın olması değildir. En sık görülen neden, genç kadının kendini cinsel ilişkiye hazır hissetmemesidir. Bu durumda kadın kendini gevşetemeyecek, vajinanın girişinde yer alan güçlü kaslar kasılı kalacak ve vajina giriş bölgesinde yeterince kayganlık sağlanamayacağından penisin vajinanın girişinde yer alan kas ve kızlık zarı engelini aşması zor olacaktır.
bir neden de kızlık zarının gerçekten kalın olmasıdır. Jinekoloji kliniğine “ilk ilişkiyi başaramama” nedeniyle başvuran kadınların bir kısmının özgeçmişinde arka arkaya yapılan ilişki girişimleri sonuçsuz kalmıştır ve muayenesinde de gerçekten kızlık zarı kalındır.Kalinlik ilişkiye musade etmez ise Bu durumda ufak bir cerrahi müdahale ile kızlık zarının doktor tarafından düzeltmesi gerekebilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yazı 2
Tıkla Hemen Bizi Ara!