VERA KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ

GİRESUN KIZLIK ZARI DİKİMİ

GİRESUN KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından giresun kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Giresun Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 543 924 66 99 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 543 924 66 99 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Giresun kızlık zarı fiyatları, Giresun kızlık zarı yapan yerler, Giresun kızlık zarı, Giresun kızlık zarı yapan doktorlar, Giresun kızlık zarı yerleri, Giresun kızlık zarı fiyatları, Giresun kızlık zarı yapan yerler 2018, Giresun kızlık zarı fiyatları 2018, Giresun kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Giresun kızlık zarı yapan hastaneler, Giresun kızlık zarı yapan hastaneler, Giresun kızlık zarı diktirmek istiyorum, Giresun kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Giresun kızlık zarı yapan yerler, Giresun kızlık zarı tavsiye, Giresun ekonomik kızlık zarı diken yerler, Giresun kızlık zarı yaptırmak, Giresun kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Giresun ucuz kızlık zarı, Giresun ucuz kızlık zarı yapan yerler, Giresun kızlık zarı yapan poliklinikler, Giresun kızlık zarı ücretleri, Giresun kızlık zarı forum, Giresun jinekolog kızlık zarı, Giresun kızlık zarı 2018, Giresun kızlık zarı 2019, Giresun özel kızlık zarı, Giresun jinekolog kızlık zarı fiyatları, Giresun kızlık zarı klinikleri, Giresun kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Giresun kızlık zarı yaptırmak, Giresun kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Giresun kızlık zarı ne kadar, Giresun kızlık zarı fiyatı kadar, Giresun kızlık zarı nerede yapılır, Giresun kızlık zarı nasıl yapılır, Giresun kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Giresun kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Giresun kızlık zarı muayenehane, Giresun kızlık zarı merkezi, Giresun kızlık zarı merkezleri, Giresun kızlık zarı yapan merkez, Giresun kızlık zarı yapan merkezler, Giresun kızlık zarı nedir, Giresun kızlık zarı olmak istiyorum, Giresunda kızlık zarı dikimi, Giresun kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Giresun kızlık zarı doktorları, Giresun kızlık zarı yapan yerler, Giresun ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Giresun kızlık zarı dikimi, Giresun kızlık zarı diktirme

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yazı 2
Tıkla Hemen Bizi Ara!