VERA KADIN SAĞLIĞI MERKEZİ

IĞDIR KIZLIK ZARI DİKİMİ

IĞDIR KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından ığdır kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Iğdır Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 543 924 66 99 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 543 924 66 99 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Iğdır kızlık zarı fiyatları, Iğdır kızlık zarı yapan yerler, Iğdır kızlık zarı, Iğdır kızlık zarı yapan doktorlar, Iğdır kızlık zarı yerleri, Iğdır kızlık zarı fiyatları, Iğdır kızlık zarı yapan yerler 2018, Iğdır kızlık zarı fiyatları 2018, Iğdır kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Iğdır kızlık zarı yapan hastaneler, Iğdır kızlık zarı yapan hastaneler, Iğdır kızlık zarı diktirmek istiyorum, Iğdır kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Iğdır kızlık zarı yapan yerler, Iğdır kızlık zarı tavsiye, Iğdır ekonomik kızlık zarı diken yerler, Iğdır kızlık zarı yaptırmak, Iğdır kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Iğdır ucuz kızlık zarı, Iğdır ucuz kızlık zarı yapan yerler, Iğdır kızlık zarı yapan poliklinikler, Iğdır kızlık zarı ücretleri, Iğdır kızlık zarı forum, Iğdır jinekolog kızlık zarı, Iğdır kızlık zarı 2018, Iğdır kızlık zarı 2019, Iğdır özel kızlık zarı, Iğdır jinekolog kızlık zarı fiyatları, Iğdır kızlık zarı klinikleri, Iğdır kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Iğdır kızlık zarı yaptırmak, Iğdır kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Iğdır kızlık zarı ne kadar, Iğdır kızlık zarı fiyatı kadar, Iğdır kızlık zarı nerede yapılır, Iğdır kızlık zarı nasıl yapılır, Iğdır kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Iğdır kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Iğdır kızlık zarı muayenehane, Iğdır kızlık zarı merkezi, Iğdır kızlık zarı merkezleri, Iğdır kızlık zarı yapan merkez, Iğdır kızlık zarı yapan merkezler, Iğdır kızlık zarı nedir, Iğdır kızlık zarı olmak istiyorum, Iğdırda kızlık zarı dikimi, Iğdır kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Iğdır kızlık zarı doktorları, Iğdır kızlık zarı yapan yerler, Iğdır ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Iğdır kızlık zarı dikimi, Iğdır kızlık zarı diktirme

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

yazı 2
Tıkla Hemen Bizi Ara!